Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

„Akropolis“ prie sostinės Vingio parko – jau greitai

270

Daugiau kaip dešimtmetį kalbama apie antrą prekybos centrą „Akropolis“, kuris turėtų išdygti prie sostinės Vingio parko. Verslininkai žada, kad naujausia versija, kaip atrodys naujas kompleksas, bus pristatyta jau šį rudenį.

„Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas tv3.lt informavo, kad šiuo metu vyksta daugiafunkcinio prekybos, pramogų, laisvalaikio ir verslo centro projekto korektūros ir aktualizacijos darbai.

„Planuojame, kad visuomenės informavimą apie Vingio „Akropolio“ projektą vykdysime dar šį rudenį.

Mūsų projektuojamas į šeimas orientuotas daugiafunkcinis centras šalia pasaulyje ir Europoje puikiai žinomų prekių ženklų parduotuvių išsiskirs tiek pramogų, tiek viešųjų erdvių gausa, sinergija su kaimynystėje esančiu parku.

Siekiame tapti ne tik kokybiška apsipirkimo, bet ir patrauklia miestiečių susitikimų, laisvalaikio praleidimo vieta“, – komentavo vadovas.

Jo teigimu, prekybos centrą planuojama vystyti laikantis aukščiausio lygio tarptautinio tvarios statybos standarto BREEAM reikalavimų, taip pat bus plečiama ir tobulinama transporto infrastuktūra.

Daugiau informacijos esą bus pateikta pradėjus vykdyti daugiafunkcinio pastato projekto viešinimą.

Vilniaus miesto savivaldybė informavo, kad kol kas nėra išduotas joks statybų leidimas darbams sklype prie Vingio parko.

Miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis patvirtino, kad, jo žiniomis, šiuo metu rengiami projektiniai siūlymai:

„Kiek žinau, dar nesame nieko gavę, tačiau pagal miesto planus ten yra numatytas daugiafunkcis centras“.

Jis sakė negalintis komentuoti, kaip bus sprendžiamas klausimas dėl spūsčių, kurios ir dabar yra gana dažnos Savanorių prospekto prieigose: „Kai turėsime sprendimus, tada ir komentuosime“.

Architekto nuomone, veikiausiai projektiniai siūlymai dėl Vingio „Akropolio“ turėtų būti pateikti iki šių metų pabaigos.

„Viskas priklausys nuo to, kaip greitai dirbs jų projektuotojai, kaip jie bus pasiruošę kalbėtis. Mes taip pat turime savo sąlygas, savo supratimą, kaip turi būti sukurta sinergija tarp parko ir „Litexpo“ parodų rūmų.

Mes darome tą pėsčiųjų tiltą per Nerį, turime supratimą, kaip ką reikėtų daryti toje teritorijoje. Bet dabar tokia stadija, kad galutinių sprendimų ar dalykų, kuriuos galėtume paviešinti dalykus, nėra“, – komentavo M. Pakalnis ir pridūrė, kad naujas tiltas turėtų būti pradėtas statyti per metus – pusantrų.

Anksčiau planuota, kad buvusios gamyklos teritorijoje naujas prekybos centras bus pastatytas iki 2015 metų. Tačiau dėl ekonominės krizės tokių planų atsisakyta.

Viešai buvo skelbta, kad sklypą prie parko iš valstybės „Akropolis Group“ apie 2005-2006 metus nusipirko už 11,72 mln. eurų.

www.tv3.lt

Comments
Loading...