Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Antrojo turo dėlionė: Nausėdai bus sunkiau nei Šimonytei

353

Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė „pilnai išsėmė“ dešinįjį rinkėjų flangą, tad papildomų balsų jiems teks ieškoti kitur. Portalo tv3.lt kalbinti ekspertai svarsto, kad antrojo rinkimų turo rezultatą gali lemti netikėti susitarimai ir prie balsadėžių atėjusių rinkėjų skaičius.

Pirmajame prezidento rinkimų ture geriausiai pasirodė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškelta kandidatė I. Šimonytė, surinkusi 31,21 proc. balsų, ir nepriklausomas kandidatas G. Nausėda, kurį palaikė 30,93 proc. rinkėjų.

Nausėdai gali padėti Paluckas ir mikroskopiniai balsai

Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Saulius Spurga portalui tv3.lt teigė, kad didžioji dauguma žmonių, kurių palaikomas kandidatas pasitraukė po pirmojo turo, turėtų savo balsą atiduoti už G. Nausėdą.

„Kaip bebūtų, I. Šimonytė daugiau patraukia apibrėžtą rinkėjų ratą. Antras pasirinkimas kitų kandidatų rinkėjui turėtų būti G. Nausėda“, – svarstė politologas.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas, politologas Bernaras Ivanovas tvirtino, kad dešinįjį rinkėjų flangą kandidatai „pilnai išsėmė“ per šiuos rinkimus. Nors Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) iškeltas kandidatas Vytenis Povilas Andriukaitis sakė, kad nieko nerems antrajame rinkimų ture, B. Ivanovas svarstė, kad socialdemokratai gali vis tik paremti G. Nausėdą.

„Tai būtų logiškiausia, suprantant istorinę konfrontaciją tarp konservatorių ir socialdemokratų. Jei dar Gintautas Paluckas paagituotų, žinant socialdemokratų rinkėjų disciplinuotumą, tie procentai gali nueiti G. Nausėdai. Čia ne ta situacija, kaip Visvaldo Matijošaičio agitacijos atveju, kai tai nedavė jokių apčiuopiamų rezultatų Kaune“, – galima socialdemokratų paramą G. Nausėdai ir Kauno mero paramą Sauliui Skverneliui palygino VDU docentas.

G. Nausėdai paramą antrajame rinkimų ture jau pareiškė 2,58 proc. balsų sulaukęs Mindaugas Puidokas. Tačiau, pasak B. Ivanovo, klausimas, ar nesisteminių politikų parama gali kažką lemti antrajame ture.

„Čia reikia su dideliu ir labai galingu politiniu mikroskopu įžiūrėti tuos balsus. <…> Tie keli procentai yra labai mažai. Bet, aišku, jei M. Puidoko rinkėjas patikės, nueis ir padarys taip, kaip jo prašo ir tie balsai atsidurs G. Nausėdos taupyklėje, tai gali nulemti, žinant, kokia atkakli kova vyksta“, – kalbėjo B. Ivanovas.

Šimonytei pagelbėti gali pasikartojęs „2K“ scenarijus

I. Šimonytės galimybės pritraukti naujų rinkėjų balsų yra menkesnės, teigia politologai.

„Šiaip ar taip, ji iškelta konservatorių. Jau tai daug ką pasako“, – kalbėjo S. Spurga.

Pašnekovo nuomone, I. Šimonytė turi aiškias nuostatas, o tai patinka jos gerbėjams. Tuo tarpu, G. Nausėda kalba aptakiau ir dažniau naudoja retoriką, kuria gali pritraukti platesnį rinkėjų ratą.

Kad I. Šimonytei bus sunku pritraukti naujų palaikytojų mano ir B. Ivanovas. Tačiau tai gali pasikeisti susidėliojus keliems šiuo metu neįtikėtinai atrodantiems scenarijams.

„Nepamirškime, kad I. Šimonytė turi administracinį partijos užnugarį. Konservatoriai gali tartis su tais pačiais socialdemokratais“, – kalbėjo B. Ivanovas.

Toks susitarimas nebūtų naujiena: 2006 m. buvo sudaryta vadinamoji „2K“ (Kubiliaus ir Kirkilo) koalicija. B. Ivanovas svarstė, kad konservatoriai gali kalbėtis su daug kuo. Pavyzdžiui, ir su S. Skverneliu.

„Jau ir pati I. Šimonytė prabilo, kad gali matyti S. Skvernelį premjero poste. Tai reiškia, kad tas S. Skvernelio elektoratas, kuris nėra visiškai nusivylęs ir pamatęs šansą, kad S. Skvernelis gali likti valdžioje, gali, kaip žadėjo, kelti pensijas, ateis ir atiduos balsą už I. Šimonytę“, – samprotavo B. Ivanovas.

www.tv3.lt

Comments
Loading...