Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Apie žiauriai sumuštą dukrą prabilęs tėvas: užpuolikas grasino ją užmušti

255

Per moksleivių vakarėlį prieš beveik tris savaites – gegužės 26-sios rytą – girto užpuoliko sumušta 17-metė šį trečiadienį buvo išleista iš ligoninės.

Sužalotos merginos tėvas teigė, kad dukros išleidimas iš ligoninės suteikia pozityvesnių minčių, bet pripažino, kad jos dar laukia labai daug iššūkių. Vyras patvirtino, kad dukra kol kas negrįš namo, o gydymą tęs reabilitacijos įstaigoje:

„Tiek fiziškai, tiek psichologiškai dukros būklė dar nėra gera. Dabar ji gali šiek tiek daugiau nei tada, kai pateko į ligoninę. Iki šiol ji yra išsigandusi. Dukra prisimena viską, kas įvyko, tik dar nelabai apie tai daug pasakoja. Trumpai sakė, kas įvyko. Bet jaučiu, kad ji dar daug ką nutyli.“

Merginos tėvas patvirtino, kad dukra šiuo metu bendrauja su psichologais: „Psichologiškai sunkiai. Fiziškai irgi dar nėra gerai: sunkiai vaikšto, galva svaigsta, kai pavaikšto.“

Anot tėvo, jis daugiau nesulaukė jokių žinučių iš įtariamojo bei jo šeimos narių. Vyras užtikrino, kad bet kuriuo atveju asmeniškai su tos šeimos atstovais jis nebendrautų.

Paklaustas, ką dukra jam pasakojo apie tos kraupios nakties įvykius, tėvas teigė, jog ji bandė gintis nuo užpuoliko: „Ji pasakojo, kad šaukėsi pagalbos, kaip įmanydama gynėsi. O užpuolikas grasino, kad užmuš ją.“

Gydytojo komentaras

Kauno ligoninės medikai šiandien išleido merginą iš ligoninės. Komentarą apie sužalotos nepilnametės gydymą pateikė Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos gydytojas dr. Marijus Leketas.

Gydytojas M. Leketas patvirtino, kad merginai buvo dvejose vietose sulaužytas apatinis žandikaulis: „Per operaciją apatinis žandikaulis buvo sutvirtintas metalinėmis plokštelėmis. Kai mergina pateko į klinikas jos bendra būklė buvo stabili. Tuomet iškart buvo atlikti papildomi tyrimai ir suplanuota operacija.

Galiu patvirtinti, kad operacija pavyko gerai. Ryškesnių randų neturėtų likti. Šiuo metu papildomų operacijų neplanuojama ir tikimės, kad jų neprireiks. Taip pat pacientei buvo išmuštas vienas dantis ir šiek tiek sutrenkti keli kiti dantys, bet manome, kad jie atliks savo funkcijas. Išmuštą dantį bus galima tvarkyti tik po pusmečio, kai visiškai sugis apatinis žandikaulis.“

Gydytojas pridūrė, kad apie mėnesį laiko mergina negalės nieko kramtyti: „Tik po mėnesio bus sprendžiama, ar jau galima leisti atstatyti kramtymo funkciją. Toks lūžis nėra įprastas, tad prireiks laiko kol viskas sugis.“

M. Leketas papildė, kad taip pat buvo užfiksuoti sužeidimai kakle, bet šiuo atveju jokio papildomo gydymo neprireikė.

Svarbi apklausa

Artimiausiu metu šios merginos dar laukia daugybė fizinių bei psichologinių išbandymų. Vos tik žandikaulis sugis ir mergina galės kalbėti, iškart įvyks nukentėjusiosios apklausa.

Kada tai įvyks priklausys nuo to, kaip sparčiai mergina sveiks po žandikaulio operacijos. Bet kuriuo atveju merginai neišvengiamai teks prisiminti tos kraupios nakties įvykius.

Iki šiol buvo apklaustas tik įtariamasis pasikėsinimu išžaginti – nepilnametis Jurbarko gyventojas. Tiesa, teisme svarstant kardomųjų priemonių paskyrimą, įtariamasis atsisakė duoti parodymus.

Įtariamajam šiuo metu paskirtas namų areštas, jo judėjimo laisvė apribota apykoje. Tokių veiksmų teko imtis, kai paaiškėjo, kad nukentėjusiai merginai buvo grasinama tylėti ir nieko nepasakoti apie tos nakties įvykius.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė patvirtino, kad šiuo metu yra laukiama, kol mergina pasveiks ir galės kalbėti.

„Ji yra nepilnametė, todėl apklausai galioja kitos taisyklės. Nukentėjusioji bus apklausta pas ikiteisminio tyrimo teisėją. Per tokią apklausą joje privalo dalyvauti ir psichologas, ir vaiko teisių atstovai.

Tad šiuo metu yra laukiama, kol ji pasveiks, kol medikai leis jai kalbėti. Nors artimiausiu metu ji bus išleista iš ligoninės, tačiau gydymas bus tęsiamas toliau, tad šiuo metu nėra aišku dėl apklausos datos“, – sakė I. Rotautaitė-Pukenė.

Įvertino smurtą

Prokuratūros atstovė patvirtino, kad iškart po šių įvykių buvo kreiptasi į teismo medicinos ekspertus, kad šie pateiktų išvadas dėl merginos patirtų sužalojimų mąsto:

„Tai yra pirminės išvados, kurios dar gali keisti. Galiu patvirtinti, kad gegužės 31 d. gautose išvadose merginos patirti sužalojimai įvardijami kaip nesunkūs. Tačiau yra didelis skirtumas tarp nežymaus ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo (už nežymų sveikatos sutrikdymą gresia įkalinimas iki 2 metų, o už nesunkų – iki 5 metų – aut. past.).

Atkreipiu dėmesį, kad ikiteisminio tyrimo pabaigoje, teismo medicinos ekspertai turės pateikti galutines išvadas. Tada bus matyti, kas daryta, kokia gydymo trukmė ir kiti niuansai. Gali būti, kad pirminės išvados keisis.“

Sulaikė nusikaltimo vietoje

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nusikaltimas įvykdytas kaimo turizmo sodyboje gegužės 26-sios rytą, apie 4.30 val.

Paauglę galimai sumušė ir pasikėsino išžaginti nepilnametis Jurbarko politikės sūnus. Jam šiuo metu paskirtas namų areštas ir intensyvi priežiūra (uždėta apykojė – aut. past.).

Įvykio vietoje jį sulaikė policijos pareigūnai. Įtariamajam nustatytas lengvas girtumo laipsnis (1,12 prom. alkoholio). Savo kaltę per pirminę apklausą įtariamasis neigė.

www.tv3.lt

Comments
Loading...