Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Fenomenalios 13-metės pastangų nepakako: Lietuvos merginos pralaimėjo Europos čempionato finalą

461

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų rinktinei nepavyko pasidabinti Europos čempionato auksu.

Ketvirtajame kėlinyje dar 5 taškų persvarą turėjusios lietuvės rungtynių pabaigoje pralaimėjo atkarpą 3:15 ir nusileido bendraamžėms iš Rusijos 66:73 (24:20, 14:15, 15:19, 13:19).

Lietuvos rinktinės neišgelbėjo net ir pritrenkiantis 13-metės Justės Jocytės pasirodymas. 184 cm ūgio žaidėja per 33 minutes pelnė 33 taškus (8/10 dvit., 4/9 trit., 5/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 35 naudingumo balus.

Lietuvės pirmavo didesnę rungtynių dalį, o antrajame ketvirtyje jų persvara siekė ir 10 taškų (36:26). Vis tik prieš ketvirtąjį kėlinį rusės susiėmė ir likus žaisti 10 minučių išsiveržė į priekį 54:53.

Lietuvos rinktinės krepšininkės sėkmingiau pradėjo lemiamą ketvirtį ir po kelių tikslių metimų pirmavo 61:56. Visgi tuomet Viliaus Stanišausko auklėtinių taikiklis užsikirto, rusės nusiėmė begalę kamuolių po varžovių krepšiu ir spurtavusios 15:3 susikrovė 7 taškų persvarą, kuri, kaip paaiškėjo, tapo pergalinga.

Rusijos rinktinė Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje vykusiame čempionate buvo vienintelė pralaimėjimo kartėlio nepatyrusi komanda. Lietuvės be finalo dar pralaimėjo ir grupių etape, kai nusileido vokietėms.

Naudingiausia lietuvių krepšininke čempionate buvusi J. Jocytė vidutiniškai pelnė po 19,6 taško, atkovojo po 8,3 kamuolio ir rinko po 20,4 naudingumo balo. Ji buvo išrinkta ir į simbolinį naudingiausių čempionato žaidėjų penketą.

Kartu su ja į geriausiųjų penketą pateko ir Audronė Zdanevičiūtė. Ji rinko po 16,7 taško, 4,1 atkovoto kamuolio ir 11 naudingumo balų.

Lietuva: Justė Jocytė 33 (12/19 metimai, 9 atk. kam.), Audronė Zdanevičiūtė 17, Urtė Čižauskaitė 9 (8 atk. kam.).

Rusija: Anastasija Kosu 27 (10/15 metimai, 15 atk. kam., 35 naud. bal.), Sabrina Dovnar-Zapolskaja 15 (5 rez. perd.), Veronika Loginova 10.