Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Jau galima gauti 1 tūkst. eurų už automobilį

191

Nuo šiol gyventojai, kurie turi seną automobilį, gali juo atsikratyti ir gauti 1 tūkst. eurų išmoką tuo atveju, jeigu perka 2013 m. ar vėliau pagamintą automobilį, kuris varomas bet kuriais degalais (išskyrus dyzeliną).

Tai numato šeštadienį įsigaliojęs aplinkos ministro įsakymas „Dėl Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų fiziniams asmenims mažiau taršių judumo priemonių įsigijimui skatinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Tam, kad gautų kompensaciją, žmogus turėtų bent vienerius metus būti lengvojo automobilio su galiojusia technine apžiūra savininkas ir šį automobilį priduoti sunaikinti.

Tuomet gyventojas turi įsigyti ir savo vardu įregistruoti mažiau taršų automobilį arba lizingo būdu įsigyja (tampa automobilio valdytoju) mažiau taršų automobilį;

Mažiau taršaus automobilio registracijos liudijime privalo būti nurodyta bendras išmetamas automobilio CO2 kiekis ir automobilio pirmosios registracijos data.

Mažiau taršia laikoma M1 klasės transporto priemonė (lengvasis automobilis), kurios bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km; pirmosios registracijos data ES 2013-01-01 d. arba vėlesnė; varoma vien tik benzinu, dujomis, etanoliu, elektra arba be benzino dar ir dujomis, etanoliu, elektra.

CO₂ kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.

Įsigytą mažiau taršų automobilį, už kurį suteikta kompensacinė išmoka, žmogus turės išlaikyti ne trumpiau kaip dvejus metus nuo kompensacinės išmokos gavimo dienos.

Kompensacinę išmoką bus privalu grąžinti, jeigu automobilis bus parduotas anksčiau.

Kompensacinės išmokos bus mokamos iš Klimato kaitos programos lėšų. Jų išmokėjimą administruos (skelbs kvietimus teikti prašymus, juos vertins, skirs išmokas ir kontroliuos, kaip jų gavėjai vykdo įsipareigojimus) Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Prašymai bus pildomi per APVA informacinę sistemą APVIS.

www.tv3.lt

Comments
Loading...