Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Medikę sujaudino narkotikais apnuodytas kūdikis: tokio atvejo nepamena

205

Antradienio rytą šalį apskriejo žinia apie tai, kad Santaros klinikų reanimacijoje – narkotikais apsinuodijęs 11 mėnesių kūdikis. Šiuo metu jo būklė gerėja, vaikas perkeltas iš intensyvios terapijos skyriaus.

Sutriko sąmonė

Santaros klinikų Vaikų ligų gydytoja, vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Edita Poluziorovienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad vaikų apsinuodijimai narkotinėmis medžiagomis – itin reti.

„Dažniausiai apsinuodija didesni vaikai, kurie jau yra judrūs, smalsūs, nori viską pamatyti ir išbandyti. Tai dvejų-ketverių metukų vaikai“, – teigia gydytoja.

Bus stebimas medikų

Šiąnakt į ligoninę atvežtam 11 mėnesių kūdikiui, apsinuodijusiam opioidinėmis medžiagomis, pavojus gyvybei negresia, tačiau jis dar ilgai bus stebimas medikų.

„Pas mus šis berniukas atvežtas pirmą kartą. Galima tikėtis, kad tai – pirmasis atvejis šioje šeimoje. Šie narkotikai itin stipriai veikia centrinę nervų sistemą, ją slopina. Šis pojūtis susimaišo su daline euforija.

Tokiam vaikiukui tai pasireiškia nepažadinamu mieguistumu, o vėliau ima stoti kvėpavimas.

Visa laimė, kad vaikas buvo atvežtas laiku: nepastebėjome ryškių kvėpavimo sutrikimų. Buvo sutrikusi tik sąmonė“, – aiškina medikė.

Narkotikai buvo sukramtyti

Gydytojos E.Poluziorovienės teigimu, vienkartinis apsinuodijimas tokiais narkotikais nekelia pavojaus gyvybei. „Išeitys yra geros, nors poveikis organizme yra ganėtinai ilgas. Narkotinės medžiagos iš organizmo pasišalina per šlapimą, išmatas arba vėmimą.“

Tokios narkotinės medžiagos yra vartojamos per burną, jos galėjo būti sukramtytos ir prarytos. Per medikės darbo metus, tai kone pirmasis atvejis, kad narkotikais apsinuodytų toks mažas kūdikis.

„Būna, kad atvežami didesni vaikai, apsinuodiję kardiologiniais močiučių vaistais, tačiau tokių atvejų sunku prisiminti.

Iš intensyvios terapijos skyriaus jis jau iškeltas, šiuo metu jo būklė pagerėjusi, jis kontaktuoja, yra pamaitintas, tačiau iš ligoninės jo paleisti neketiname. Šių preparatų, kuriais jis apsinuodijo, poveikis pakankamai ilgas, todėl vaikas bus stebimas“, – sako gydytoja.

Policija aiškinasi aplinkybes

Pašnekovės teigimu, berniuko tėvai negali paaiškinti, kaip galėjo taip nutikti, jie teigia nežinantys, kaip galėjo taip atsitikti.

„Ne mūsų darbas yra gilintis į aplinkybes. Į aplinkybių aiškinimo procesą įtraukta policija, jie aiškinasi visas esamas aplinkybes.

Mes gydome būklę atsiribodami nuo manipuliacijų, kas ir kaip galėjo nutikti“, – užtikrina gydytoja E.Poluziorovienė.

Vaikui buvo koma

Santaros klinikų reanimacijos skyriuje gydomas apsinuodijęs 11 mėnesių kūdikis. Vaikų ligoninės atstovų teigimu, kūdikis apsinuodijo opioidinėmis medžiagomis.

Opioidai yra plačiausiai vartojami narkotikai. Jie gali būti natūralios kilmės (morfinas, kodeinas gaunami iš aguonų), sintetiniai (kai kurie nuskausminantys vaistai) ir pusiau sintetiniai (heroinas).

Opioidai veikia galvos ir nugaros smegenis, o per nervų grandines – visą organizmą. Jie malšina skausmą bei sukelia euforiją.

„Vaikui buvo koma, tačiau dabar būklė gerėja. Šiuo metu jis yra intensyvios terapijos skyriuje.”

tv3.lt šaltinių teigimu, prie kūdikio budi šeima.

Medikai tvirtina, kad apsinuodijimas buvo labai sunkus, būklė kėlė nerimą, tačiau buvo susiimta laiku. „Pasekmių būna įvairių, kaip ir po kiekvieno apsinuodijimo, tačiau šiuo atveju tikimės geriausio.

Svarbiausia, kad buvo laiku sureaguota. Kaip bus toliau, priklauso tik nuo kūdikio organizmo.”

Pirmadienio naktį Vilniuje apsinuodijęs mažametis vaikas komos būsenos paguldytas į reanimaciją, BNS sakė Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

„Berniukas su diagnoze koma buvo paguldytas į Santariškių vaikų ligoninės Reanimacijos skyrių“, – sakė Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Pasak jos, policija laukia iš medikų daugiau informacijos apie įvykį ir tuomet spręs, ar dėl įvykio pradėti ikiteisminį tyrimą.

Įvykio aplinkybes aiškinasi ir Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS).

„VTAS specialistai nedelsiant nuvyko susitikti tėvais ligoninėje. Specialistai atlieka grėsmės vaikui lygio vertinimą“, – BNS informavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Portalas tv3.lt jau pranešė, kad apie 23.40 val. į Santariškių ligoninę iš Šaltkalvių gatvėje esančių namų buvo pristatytas 2018 metais gimęs apsinuodijęs berniukas.

 

www.tv3.lt

Comments
Loading...