Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Mirtina grėsmė: Madagaskare tymai pareikalavo jau 1,2 tūkst. gyvybių

73

Madagaskare fiksuojamas tymų protrūkis jau nusinešė daugiau nei 1 200 žmonių gyvybes.

Skelbiama, kad tai yra didžiausias ligos protrūkis šalies istorijoje. Susirgusiųjų skaičius jau perkopė 115 000. Tačiau pabrėžiama, kad priešinimasis skiepams nėra pagrindinė protrūkio priežastis.

Tymų atvejų daugėja ir Jungtinėse Valstijose bei kitose pasaulio dalyse. Iš dalies taip yra dėl skleidžiamos dezinformacijos, dėl kurios kai kurie tėvai atsisako itin svarbių skiepų.

Madagaskare daugelis tėvų norėtų apsaugoti savo vaikus, tačiau susiduria su didžiuliais iššūkiais, įskaitant ir lėšų trūkumą. Rimta problema išlieka informacijos stoka – daugelis tėvų nežino, kad vaikus paskiepyti gali nemokamai.

Tik apie 58 proc. Madagaskaro gyventojų yra pasiskiepiję nuo tymų, o tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl liga plinta. Specialistų teigimu, visuomenė tampa atspari šiai užkrečiamajai ligai, kai imunitetą turi apie 95 proc. visų jos narių.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), nuo praėjusių metų rugsėjo, kai Madagaskare kilo tymų epidemija, labiausiai nukentėjo vaikai iki 15 metų. Padėtį apsunkina tai, kad apie pusę visų Madagaskaro vaikų gyvena pusbadžiu ir jau yra nusilpę.

www.bns.lt

Comments
Loading...