Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Naujam prezidentui – naujas automobilis: kiek kainuoja prabangus limuzinas?

651

Akylesni prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos renginių stebėtojai atkreipė dėmesį į jį vežantį juodą tviskantį limuziną. Iki šiol tarp šalies vadovų tokios mašinos nebuvo. Standartinis modelis automobilio, kokiu važinės prezidentas, kainuoja beveik 100 tūkst. eurų.

Vienintelis dalykas, kuris akivaizdus vos pažiūrėjus į automobilį, yra jo markė „Audi“ ir juoda spalva.

Vadovybės apsaugos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, kuris rūpinasi vadovų transportu ir apsauga, atsisakė komentuoti naujo prezidento automobilio detales.

„Iš tikrųjų niekada negalime komentuoti mašinų komplektacijos, nes yra ir tam tikri saugumo dalykai. Šito nepakomentuosi. Kaip ir to, kokios naujos mašinos prieš 10 metų atėjo tuometinei dabar jau kadenciją baigusiai prezidentei“, – portalui tv3.lt sakė situaciją žinantis pareigūnas, prašęs neatskleisti vardo ir pavardės.

Vis dėlto Viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje galima rasti informacijos apie neseniai minėto departamento vykdytą padidinto pravažumo limuzinų klasės automobilių nuomos pirkimą.

Pirkimo sąlygose nustatyta, kad nuomai galima siūlyti tik nauji, tos pačios markės ir modelio keturi F klasės (pagal Lietuvos autoverslininkų asociacijos skirstymą) automobiliai.

Tokiais F klasės automobiliais laikomi: „Audi A8“, BMW 7 serija, „Jaguar XJ“, „Lexus LS“, „Mercedes-AMG GT“, „Mercedes-Benz S klasė“, „Porsche Panamera“.

Be to, konkurso sąlygose numatyta, kad du nauji automobiliai turėjo būti pristatyti iki liepos 1 d. (su savaitės paklaida). Taigi, kaip tik prieš inauguraciją. Kiti du bus pristatyti iki rugsėjo 1 d.

Automobiliai bus nuomojami 3 metus už 237 tūkst. eurų. Vadinasi, vieno automobilio nuoma atsieis beveik 60 tūkst. eurų.

Šį šalies vadovams skirtų automobilių konkursą laimėjo „Swedbank“ lizingas“.

Portalo tv3.lt žiniomis, be „Audi“, konkurse taip pat buvo siūloma nuomoti ir BMW limuzinus (tokiais vadovai važinėjo iki šiol), taip pat „Mercedes“.

Beje, prie specialiųjų automobilio techninių sąlygų nurodytas keičiamo tono garsinis signalas ir švyturėliai.

Kadangi buvo reikalauta, kad šalies vadovų automobilis būtų netrumpesnis, kaip 5,2 metrai, tai galėtų būti „Audi A8 Long“ modifikacija. Jos ilgis, kaip skelbiama oficialiame gamintojo puslapyje yra 5,3 m.

Pagal konkurso reikalavimus, šis modelis turi būti automatine pavarų dėže ir varomas keturiais ratais. Šio automobilio dyzelinis arba benzininis variklis yra 3 litrų darbinio tūrio. Jo galia – 286–340 kw. Iki 100 km per valandą jis įsibėgėja per 5,6–5,9 sekundės. Maksimalus jo greitis yra 250 km/h.

Beje, nauji automobilio ratai turi leisti važiuoti padangose esant nepakankamam oro slėgiui (ne mažiau nei 50 km atstumu).

Naujas „Audi A8 Long“ automobilis kainuoja mažiausiai 92 tūkst. eurų.

www.tv3.lt

Comments
Loading...