Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Palangoje triumfavo Gelžinių ekipa, už nugaros palikusi visus „Lamborghini“

451

Šeštadienį Palangą drebino dvidešimtosios „Aurum 1006 km“ ištvermės lenktynės, vainikavusios tris dienas trukusį festivalį. Po daugiau nei pusdevintos valandos kovos trasoje triumfavo lietuvių „Circle K milesPlus Racing Team“ komanda.

Ją sudarė broliai Jonas ir Ignas Gelžiniai, 18-metis Julius Adomavičius bei estas Ralfas Aronas.

Lenktynes jie pradėjo iš antros pozicijos, bet ganėtinai greitai išsiveržė į priekį ir nuosekliai didindami persvarą tapo nugalėtojais. Jonui Gelžiniui tai buvo jau aštuntasis čempiono titulas tradicinėse lenktynėse Palangoje. I.Gelžinis triumfavo ketvirtą kartą.

Komandai vadovavo Haris Aleksandravičius.

Šis lietuvių ekipažas, važiavęs su „Porsche GT3 Cup“ automobiliu už nugaros paliko visas tris komandas, vairavusias „Lamborghini Huracan“ modelius.

Jie užfiksavo ir naują bendrą lenktynių įveikimo rekordą, nepaisant to, kad netrūko įvairių stabdymų ir avarijų – 8 val. 37 min. 29 sek.

Antroje vietoje liko komanda iš Slovakijos „ARC Bratislava“, laimėjusi kvalifikaciją. Beje, šios ekipos narys Konstantinas Calko užfiksavo greičiausią lenktynių rato įveikimo laiką – 1 min. 09,569 sek.

Jie nuo „Circle K milesPlus Racing Team“ atsiliko 4 ratais.

Trečią vietą iškovojo lietuvių ekipažas su dar vienu „Lamborghini“ – „Gera dovana – Lambooo.lt“. Ši komanda buvo vienintelė, pasirinkusi taktiką važiuoti dviese. Pavyzdžiui slovakai turėjo tris, o latvių „Flash Racing Latvia“ keturis lenktynininkus.

Pastarieji liko ketvirti.

Vis tik toks „Lamborghini“ komandų pasirodymas nustebino daugelį – prieš startą apie savo galimybes atsargiai kalbėjo ir pačios ekipos, kadangi šie automobiliai nėra sutverti tokioms ištvermės lenktynėms.

Lenktynininkų šeštadienį laukė 1006 km distancija, kurią sudarė 373 ratai, kurių vieno ilgis – 2682 metrai.

Lenktynių metu netrūko incidentų – dar prieš startą užsiliepsnojo „Chevrolet Corvette“ automobilis, priklausantis „Dynami:t Energy By Baltic Petroleum“ komandai. Jai lenktynės itin nesusiklostė – jų nebaigė ne tik „korvetė“, grįžusi į trasą, bet ir BMW E46 modelis.

Po susidūrimo iš kovos traukėsi ir belgų „Speedlover by Palanga Spa“, kuri vairavo „Porsche“ modelį ir kurį laiką buvo lyderė bei žadėjo kovą broliams Gelžiniams.

www.tv3.lt

Comments
Loading...