Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Rusijoje – siūlymas bausti rūkančių vaikų tėvus

130

Rusijos vidaus reikalų ministerija siūlo įvesti administracinę atsakomybę tėvams už jų nepilnamečių vaikų rūkymą. Tokių siūlymų buvo ir anksčiau, o bauda gali siekti 1,5–2 tūkst. rublių.

Įvairių draudimų ir kovos su rūkymo daroma žala kontekste Rusijoje pateiktas siūlymas įtraukti į Administracinių pažeidimų kodeksą atsakomybę tėvams arba vaikų teisėtiems atstovams už nepilnamečių vartojamus tabako gaminius.

Sprendžiant iš siūlymo, kuris buvo pateiktas „išgryninti“ Teisingumo ministerijai, formuluotės, apie dabar daug dėmesio visame pasaulyje sulaukiančias e-cigaretes šiuo atveju nėra kalbama.

Kokios yra šio siūlymo perspektyvos, kol kas nėra aišku. „Tjournal“ rašoma, kad tokių siūlymų buvo ir anksčiau. 2009-aisiais prokremliško judėjimo „Naši“ atstovas, parlamentaras Robertas Šlegelis pirmą sykį pasiūlė bausti tėvus už vaikų rūkymą. Tokia pati iniciatyva buvo paskelbta ir 2014-aisiais Archangelsko rajono taryboje. Abu šie siūlymai didesnio palaikymo nesulaukė.

Rusijos VRM vėliau patikslino, kad baudos rūkančių vaikų tėvams galėtų siekti 1,5-2 tūkst. rublių (apie 21-28 eurus).

Pasaulio sveikatos organizacijos kovos su rūkymu gairėse tokia priemonė, kaip bausmės tėvams nėra numatytos, rašoma „RIA Novosti“. Pačioje Rusijoje ekspertai pažymi, kad daugiau naudos atneštų akcizų rūkalams didinimas.

Uždraudė (bet ne visai) rūkymą balkonuose

„Galima, bet atsargiai“, – taip Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerija (MČS) paaiškino rugsėjo pabaigoje paskelbtus naujus priešgaisrinės saugos reikalavimus. Paskelbus, kad draudžiama gyvenamųjų namų balkonuose bet kokia „atvira ugnis“, daugelis tai interpretavo kaip draudimą rūkyti.

„MČS formuoja tabako vartojimo kultūrą. Nutarimas nedraudžia rūkyti balkonuose, jeigu tai nesukelia pavojaus priešgaisrinei saugai“, – „Interfaks“ cituojamas institucijos pareiškimas.

„Atsakomybės dažniausiai gali tikėtis sulaukti rūkaliai, kurių kenksmingas įprotis tapo gaisro priežastimi“, – paaiškino MČS atstovai.

Vos kelios dienos iki šio išaiškinimo MČS spaudos tarnyba išplatino pareiškimą, kuriame buvo tvirtinama, kad naujosios nuostatos draudžia balkonuose rūkyti ir kepti šašlykus.

„Rūkymas balkone atitinka „atviro degimo“ kategoriją, atitinkamai, jis taip pat bus uždraustas“, – tuomet tvirtino MČS atstovai, sukėlę tikra informacinę audrą savo pasisakymais.

tv3.lt studijoje viešėjęs „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis papasakojo, kokie yra naujų mokesčių Lietuvoje, įskaitant ir mokestį tabako gaminiams, trūkumai ir privalumai.

www.tv3.lt

Comments
Loading...