Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Šeima nesusitvarko su berniuku: jau ne pirmą kartą bėga į kitą miestą ieškoti nuotykių

515

Dvi paras dėl 11 metų Kazlų Rūdos gyventojo ant kojų buvo sukelta visa Lietuvos policija. Berniukas antradienio rytą išėjo į mokyklą ir prapuolė. Jo pareigūnai ieškojo įvairiose vietose – stotyse, apleistuose pastatuose, prekybos centruose, vandens telkiniuose. Šiandien po pietų vaikas rastas gyvas sveikas. Šį kartą sostinėje.

„Rastas Vilniuje. Prekybos centre. Pagal gautą informaciją Vilniaus policijos komisariato darbuotojai jį tenai ir rado“, – sako prokurorė Eglė Privenienė.

11 metis policijai puikiai žinomas. Iš namų pradėjo išeidinėti būdamas dar visai mažas. Kiek kartų ieškota vaiko – jau niekas tiksliai negali pasakyti. Bet gerokai virš dešimties. Ne visada artimieji kreipiasi į policiją. Kartais keliauninką randa patys:

„Ankstesniuose tyrimuose ir traukinių stotyje, ir rastas palėpėse, įvairiai. Ko gero iš žmonių valgo. Ko gero žmonės padeda. Nes tai vaikas.“

Nustatyta, kad vaikas neretai stabdo mašinas, autobusų vairuotojų prašo nemokamai vežti, o paklaustas prikuria nebūtų istorijų. Berniukas rastas Kauno oro uoste, didžiausiuose Kauno prekybos centruose, aplink Kazlų Rūdą esančiuose kaimuose ir miestuose:

„Ypatingai šiuo atveju, kadangi 11 metų paauglys, jisai vienas vaikštinėti ir taip prašyti pavežėti, tai tikrai… Turėtų kiekvienas suaugęs sureaguoti į tai, kad vaikas be priežiūros.“

O štai, ką mano žmonės:

„Sugebėjimų reikia. Jis čia visur nuvažiavęs. Bando. Na, gal kažkada iš jo bus geras keliautojas, bet dar per anksti manau.“

„Namų šilumos nėra. Aš manau, kad taip. Jeigu vaikas iš namų nėra geri namai.“

„Toks vaikas keliauti… Mane išgrūstų iš namų aš nežinočiau kur eiti, o čia vaikas žino. Na nežinau. Super vaikas. Blogai.“

„Yra toks reikalas: vaikams daug duota laisvės. Taisykit įstatymus ir viskas bus tvarkoje.“

Dėl vaiko pomėgio taip savotiškai keliauti šeima stebima vaiko teisių apsaugos specialistų.

„Ši šeima problemų kaip ir neturėtų apart sunkaus berniuko elgesio. Jis dažniausiai paaiškinti nebegali. Aš taip norėjau, man taip atrodė, aš sugalvojau. Dažniausiai taip. Jaučiamas nuotykių norėjimas“, – teigia specialistė Rima Kropivnickienė.

Prieš trejus metus tas pats vaikas, tuomet aštuonerių, ant kojų buvo sukėlęs visas įmanomas tarnybas. Vaikas vakare išėjo iš namų. Gausios pareigūnų pajėgos berniuko ieškojo visą naktį. Ryte jis buvo rastas šalia namų esančioje daržinėje.

Policijos pareigūnų duomenimis, kasmet paskelbiama po maždaug pusantro tūkstančio nepilnamečių paieškų. Didžioji dalis vaikų randami gyvi ir sveiki.

www.tv3.lt

Comments
Loading...