Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Suvalkiečio kieme – neeiliniai vaizdai: idėja gimė per bemiegę naktį

76

Suvalkiečio bičių aviliai traukte traukia akį. Jie – tarsi meno kūriniai. Avilius vyras ištapė. Taip, sako, gražiau ir smagiau. Bitininkas juokauja, kad gražiuose aviliuose net medus skanesnis. Niekada anksčiau teptuko rankose nelaikęs vyras pasakoja, kad mintis ištapyti avilius staiga atėjo vieną nemigos naktį.

Šalia Marijampolės, Trakiškių kaime gyvenantis Antanas Kisieliauskas rodo į pasakų trobelę panašų mažą namuką. Iš tiesų čia – ištaigingai atrodantis avilys. Vyras savo bitėms jį padarė pats. Šalia – ir daugiau originaliai atrodančių avilių. Jie visi ištapyti skirtingais piešiniais. Suvalkietis sako, kad aviliai ne kaip dekoracijos stovi. Čia gyvena bitės.

Išpiešti avilius Antanas sako sugalvojęs prieš metus. Vieną naktį prabudęs galvojo apie savo bites ir kilo idėja, kaip palepinti savo augintines. Iki tol teptuko rankose vyras niekada nelaikė.

„Padariau avilį, pabandžiau vieną sieną, kitą sieną. Patiko, aišku. Bet pirmiausia, tai ekspertą pasikviečiau – žmoną. Paklausiau, ar gerai. Na, ir kilo naujų minčių, kitus avilius pasidariau“, – sako bitininkas Antanas Kisieliauskas.

Šiuo metu Antano kieme – 9 prabangūs aviliai. Buvo išpiešęs ir daugiau. Kelis pardavė. Sako, paklausa taip originaliai atrodančių bičių namelių – didžiulė. Tačiau iš to verslo suvalkietis neketina daryti. Bitininkas turi beveik šimtą avilių. Jie stovi Vilkaviškio rajone Vištyčio regioninio parko teritorijoje. Darbo tokiame ūkyje esą ir taip per akis. Tad avilius tapo tik savo malonumui.

„Turiu du užsakymus dabar. Bet čia žiemos darbas. Daug aš nepasidarau. Aš padarau 10 avilių per žiemą. Bet kad specialiai užsiimti tokiu verslu.“

Vyras sako, kad Ištapytų avilių niekur nėra matęs, tačiau internete sykį užtiko drožiniais puoštų, panašių į senovines trobas. Idėja Antanui patiko ir porą pats tokių pasidarė. Šių avilių kaina nemenka – virš 300 eurų. Tačiau ir darbo nemažai. Padaryti avilį ir išpiešti vyras užtrunka savaitę.

„Padarau avilį per dieną. Paskui apdaila visa. Tai aš neskubėdamas. Per savaitę vieną sukrapštau. Aš darau dėl savęs. Aš pasiskaičiuoju, užsisakau tiek avilių, dešimčiai avilių ir viskas.“

Išskirtinį dėmesį savo bitėms rodantis suvalkietis sako, kad anksčiau nebuvo net pagalvojęs apie bitininkystę. Bites esą ėmė laikyti per prievartą. Prieš 16 metų bičiulis atvežė avilį ir paliko.

„Pasakė, kad rytoj išvažiuoja dviems mėnesiams į Vokietiją. Ir prasidėjo mano bitininkavimas nuo knygyno. Bėgau į knygyną, pirkau literatūros, kiek radau, skaičiau.“

Bitininkas sako, kad prie tokių avilių ir dirbti žymiai smagiau, ir net atrodo, kad medus skanesnis gaunasi.

www.tv3.lt

Comments
Loading...