Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Tūkstančių gyventojų laukia pokyčiai: teks atsisakyti dujų balionų

1 031

Per artimiausius kelerius metus visuose daugiabučiuose namuose suskystintų dujų balionų turės nelikti. Nepaklusniems gyventojams būtų taikomos baudos. Tai numatyta pirmadienį Energetikos ministerijos paskelbtame plane, kuris dar bus derinamas su kitomis institucijomis.

Nors ir šiuo metu yra draudžiama daugiabučiuose namuose, kurių aukštingumas didesnis nei 2 aukštai, įrengti suskystintų naftos dujų (SND) balionų įrenginius su dujinėmis viryklėmis, tūkstančiai gyventojų tokio draudimo nepaiso.

Siekdama išsiaiškinti, kiek gyventojų butuose maistui ruošti naudoja SND balionus, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba 2018 m. rugpjūčio–spalio mėnesiais kartu su savivaldybių administracijų atstovais ir daugiabučių namų valdytojais patikrino dalį aukštesnių nei 2 aukštų daugiabučių namų.

Patikrinimai atlikti Raseinių, Vilniaus, Šalčininkų, Kauno, Varėnos, Tauragės rajonuose. Buvo patikrinti 177 daugiabučiai ir 7040 butai juose. Nustatyta, kad net 74 proc. tikrintų butų buvo naudojami SND balionai.

Kaip teigiama plane, pagal atliktus daugiabučių namų patikrinimus Valstybinė energetikos reguliavimo taryba daro prielaidą, kad šalyje gali būti apie 20 tūkst. daugiabučių namų butų, kuriuose naudojami SND balionai.

Iki 2020 m. visuose šiuose daugiabučiuose dujų balionų neturėtų likti. Pagal planą, vieni daugiabučiai bus prijungti prie gamtinių dujų tinklo, kitur padidinus leistinąją galią ir pertvarkius elektros skirstymo tinklą, maistas būtų ruošiamas naudojant elektrą, kitų daugiabučių namų butų sistemos būtų prijungos prie SND rezervuarų, t.y. būtų atnaujintas centralizuotas SND tiekimas.

Kaip teigiama ministerijos plane, tuo atveju, jei piktybiškai būtų vengiama atsisakyti naudoti SND balionų įrenginius su dujinėmis viryklėmis daugiabučiuose namuose, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba turėtų ne tik tikrinti, bet taikyti administracines priemones pagal Administracinių nusižengimų kodekso 323 ir 325 straipsnius. T. y. skirti gyventojams baudas nuo keliolikos iki keliasdešimt eurų (tiesa, tokias sankcijas žadama taikyti išimtiniais atvejais).

Numatoma, kad ministerijos parengtas planas bus įgyvendinamas savivaldybių biudžeto, gamtinių dujų ir (ar) elektros energetikos įmonių lėšomis, taip pat daugiabučių namų, kuriuose buvo naudojami SND balionai, butų savininkų (gyventojų) lėšomis ir kt.

Kiek pakeitimai kainuos gyventojams, plane nėra nurodyta.

Energetikos ministerija pirmadienį vakare informavo, kad dėl parengto plano netrukus bus išplatintas pranešimas žiniasklaidai.

www.tv3.lt

Comments
Loading...