Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

Turkijai atakuojant šiaurės Siriją iš namų bėga žmonės: stovyklose jau daugiau nei 60 tūkst

154

Ankarai trečiadienį pradėjus didelio masto operaciją Sirijos šiaurės rytuose, kurios taikinys yra kurdų kovotojai, siejami su Turkijos teritorijoje veikiančiais kurdų sukilėliais, iš namų priversti bėgti tūkstančiai sirų.

Turkijos prezidentas Recepas T. Erdoganas pranešė, kad per operaciją jau nukauti 109 „teroristai“.

„Turime žinią tiems, kas buvo priversti prisijungti prie YPG [Sirijos kurdų Liaudies apsaugos dalinių]: jei išvyksite dabar… būsite sutikti išskėstomis rankomis“, – kalbėjo prezidentas

Savo ruožtu Tarptautinio gelbėjimo komiteto (TGK) duomenimis, po prasidėjusios Turkijos puolimui daugiau nei 60 tūkst. žmonių perkelta į stovyklas Sirijoje, kurie bėgo iš atakuojamų regionų.

„Per paskutines 24 valandas iš namų bėgo daugiau 64 tūkstančiai žmonių šiaurės rytinėje Sirijos dalyje. Jei puolimas bus tęsiamas, skaičiavimai rodo, kad skaičius gali perkopti ir 300 tūkst. žmonių ribą“, – teigia Tarptautinio gelbėjimo komiteto organizacijos atstovas.

Erdoganas pasiuntė įspėjimą ir Europai

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį įspėjo Europos Sąjungą, kad Ankara leis milijonams pabėgėlių patraukti į Europą, jei Bendrija kritikuos turkų karinę operaciją Sirijoje.

„Ei, ES, atsibuskite. Kartoju: jei mėginsite šmeižti mūsų operaciją vadindami ją invazija, mūsų užduotis bus paprasta – atversime duris ir pasiųsime pas jus 3,6 mln. migrantų“, – sakė R. T. Erdoganas, sakydamas kalbą šalies parlamente.

Turkijoje gyvena daugiausiai pasaulyje – per 3,6 mln. – pabėgėlių iš Sirijos, palikusių šalį per aštuonerius metus trunkantį konfliktą.

ES 2016 metais sudarė susitarimą su Turkija, kuriuo siekta pažaboti į Bendriją atvykstančių migrantų srautus. Šis susitarimas padėjo drastiškai sumažinti pabėgėlių skaičių. Mainais ES pažadėjo Ankarai 6 mlrd. eurų ir bevizes keliones Turkijos piliečiams.

Briuselis dažnai sulaukdavo Turkijos kritikos, kad delsiama pervesti numatytas lėšas ir nesiimama papildomų priemonių padėti spręsti pabėgėlių problemą.

„Niekada nebuvote nuoširdūs“, – sakė R. T. Erdoganas, kreipdamasis į ES

„Dabar jie sako, kad neperves mums trijų milijonų dolerių. Ar esate ištesėję nors vieną mums duotą pažadą? Ne“, – kalbėjo prezidentas.

Vienas Ankaros operacijos tikslų yra sukurti „saugumo zoną“, į kurią būtų galima repatrijuoti mažiausiai milijoną pabėgėlių sirų.

www.lrt.lt

Comments
Loading...