Naujienų portalas. Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio.

„YouTube“ svarsto, ką daryti su ir Jazzu pribloškusia neapykantos banga

1 025

„Google“ žada imtis kol kas dar nenurodytų priemonių prieš „heiterių“ išpuolius savo socialiniame tinkle „YouTube“. Kalbos apie visišką „dislike“ mygtuko atsisakymą dar nėra, tačiau gali būti, kad bus leidžiama apskritai atjungti vertinimą.

Sausio 29-ąją vienas iš bendrovės vadovų Tomo Leungo žiniasklaidai papasakojo, kad „YouTube“ susidūrė su „masinių dislaikų“ problema. Kaip tik prieš savaitę buvo pristatyta ir naujoji lietuvių atlikėjos Jazzu daina „Wild“, sulaukusi daug negatyvios reakcijos komentaruose ir pasireiškusi masiniu „dislaikinimu“.

Vartotojai internete dažnai chaotiškai susiorganizuoja panašiems išpuoliams, kurie būna nukreipti į tendencingą vaizdo klipų reitingo mažinimą, kas galimai paveikia ir pačių atlikėjų finansinius rodiklius.

Pasak T. Leungo, bendrovė planuoja eksperimentuoti su naujomis kovos prieš tokius atvejus būdais. Kol kas „Google“ pateikė kelis galimus variantus:

Galimybė atjungti „pamėgimų“ ir „nemėgimų“ mygtukus; Priversti neigiamą nuomonę pareiškusius vartotojus ją pagrįsti, pasirenkant atsakymo variantus iš iššokančio lango; Atsisakyti „dislike“ skaitliuko, tačiau palikti „like“; Visiškai atjungti „dislike“ funkciją.

„Google“ atstovas pažymėjo, kad paskutinysis variantas – „ypač radikalus ir visiškai nedemokratiškas“. Jis mano, kad nė viena iš aptartų idėjų nėra tinkamas būdas kovoti su masinių „dislike“ reiškiniu. Todėl „YouTube ir toliau kurs veiklos šia kryptimi strategiją.

www.tv3.lt

Comments
Loading...